seoadmin

اشتراک گذاشته شده با :

هاست

سرور مجازی بهتر است یا هاست اشتراکی؟

زمانی که آماده راه‌اندازی وب سایت خود هستید، خرید هاست مهم‌ترین مرحله  است. اما قبلا از خرید هاست یا سرور مجازی، باید به این نتیجه برسیم که  کدام نوع سرویس مناسب سایت شماست.

سرور مجازی یا هاست

بسیاری  از صاحبان وب سایت پیش از راه اندازی وب سایت خود به این فکر میکنند که  سرور مجازی بهتر است یا هاست؟ تجربه نشان داده است که بیشتر این افراد،  کارشان را با هاست اشتراکی آغاز می‌کنند که معمولا ساده و ارزان هستند. اما  با رشد سایت و افزایش بازدید، با خرید سرور مجازی (VPS) می‌توانید منابع سایت را افزایش دهید بدون اینکه نیاز باشد هزینه هنگفتی بپردازید.

زمانی  که قیمت هاست اشتراکی و سرور مجازی را با هم مقایسه می‌کنید، قطعا ذهن‌تان  به سمت سرویس ارزان‌تر خواهد رفت. در نگاه اول این مورد کاملا طبیعی است.  اما اگر نگاه دقیق‌تری داشته باشید، علاوه بر تفاوت قیمت، متوجه تفاوت  عملکرد و انعطاف‌پذیری سرور مجازی خواهید شد. البته تفاوت هاست و سرور  مجازی شامل موارد دیگری هم میشود.

هاست اشتراکی چیست

تقریبا  هر سرویس‌دهنده میزبانی، میزبانی اشتراکی (هاست ویندوز، هاست لینوکس، هاست  ابری و…) هم ارائه می‌کند و معمولا ارزان‌ترین سرویسی است که می‌توان آن  را انتخاب کرد. این ویژگی میزبانی اشتراکی باعث می‌شود بهترین انتخاب برای  سایت‌های جدید با بودجه محدود باشد.

زمانی که یک هاست اشتراکی تهیه  می‌کنید، در حقیقت فضایی را بر روی یکی از سرورهای شرکت سرویس‌دهنده اجاره  می‌کنید. همانطور که از نام آن پیداست، اشتراکی بودن هاست بدین معنی است که  سایت شما، منابع سرور را با سایت‌های دیگر بصورت اشتراکی استفاده می‌کند.  دلیل اصلی گران قیمت نبودن هاست اشتراکی این مورد است. این نوع از سرویس،  برای سایت‌هایی که بازدید کمی دارند و فعالیت گسترده ای ندارند بسیار مناسب  است.

هاست اشتراکی

سرور مجازی چیست

در  سرور مجازی، منابع رم و پردازنده تحت یک سرور مستقل در اختیار شما قرار  می‌گیرد. اما این منابع بصورت مجازی بر روی یک سرور فیزیکی دیگر راه‌اندازی  می‌شود.

سرور مجازی امکانات و انعطاف پذیری بیشتری نسبت به میزبانی  اشتراکی دارد. شما می‌توانید تنظیمات سرور را تغییر دهید و منابع بیشتری به  سایت اختصاص دهید. لذا وب سایت شما در سرور مجازی با سرعت بیشتری پردازش  شده و سریعتر بارگذاری می‌شود.

یکی از دلایلی که اکثر کاربران تمایل  به استفاده از سرور مجازی VPS دارند، محدودیت‌های هاست اشتراکی است. به  عنوان نمونه، ممکن است سایت شما نیاز به منابع رم بیشتری داشته باشد که در  سرویس‌های اشتراکی قابل ارایه نیست. بطور کلی می‌توان گفت که سرور مجازی  انعطاف پذیرتر، سریع‌تر و امن‌تر از هاست اشتراکی است.

ممکن است نسبت  به هاست اشتراکی، کمی هزینه بیشتری بپردازید. اما با توجه به منابع بیشتری  که در اختیار شما قرار می‌گیرد و ویژگی‌هایی که سرور مجازی دارد، قیمت آن  کاملا منطقی است. در نظر داشته باشید، امکانات و قیمت سرور مجازی VPS، چیزی  بین سرویس اشتراکی و سرور اختصاصی است.

سرور مجازی بهتر است یا هاست اشتراکی

مزایا و معایب سرور مجازی VPS و هاست اشتراکی

هر نوع میزبانی ویژگی‌های خاص خودش را دارد. در ادامه به بررسی ویژگی‌های هر دو نوع میزبانی می‌پردازیم:

مزایای هاست اشتراکی

 • قیمت هاست اشترا کی نسبت به سرور مجازی ارزانتر است.
 • راه‌اندازی سایت در آنها ساده است. این سرویس به گونه‌ای طراحی شده که افراد به راحتی بتوانند با آن کار کنند.
 • نیازی به تنظیمات و نگهداری سرور ندارد و حتی نیازی نیست نگران به روزرسانی نرم‌افزارهای سرور باشید.
 • مشکلات سرور و مشکلاتی که مربوط به کدنویسی سایت نباشد، از سمت شرکت میزبانی برطرف می‌شوند.
 • از اطلاعات سایت و حتی ایمیل‌ها، بصورت خودکار پشتیبان تهیه می‌شود، تا در مواقع بروز مشکل به راحتی بتوان اطلاعات را بازگردانی کرد.

معایب هاست اشتراکی

 • منابع محدودی دارد و سرعت بارگذاری سایت محدود به این منابع است.
 • نمی‌توانید مطابق با نیاز وب سایت، تنظیمات سرور را تغییر دهید.
 • در مواردی که سایت شما، محدودیت‌های هاست اشتراکی را به هر شکل نقص کند، هاست شما غیرفعال خواهد شد.
 • اضافه  مصرف سایت دیگری که ترافیک زیادی دارد، می‌تواند بر سایت شما نیز اثر  بگذارد. از جمله آن زمانی است که یک سایت دیگر بر روی سرور مشترک با سایت  شما، مورد حمله قرار می‌گیرد.
 • همیشه این خطر وجود دارد که مشکلات امنیتی سایت‌های دیگر بتواند بر سایت شما نیز اثر بگذارد.

وقتی  سایت شما منابع سرور را با دیگر سایت‌ها بصورت مشترک استفاده می‌کند، بدین  معنی است که اگر سایتی، بر روی سرور مشکلی ایجاد کند، این مسئله می‌تواند  بر سایت شما نیز تاثیر بگذارد. از طرفی، همیشه این خطر وجود دارد که با  آلودگی یکی از سایت‌ها روی سرور مشترک، سایت شما نیز آلوده شود.

هاستینگ  پارسیان با راه‌اندازی یک محیط ایزوله (Isolated) برای هر سایت، محدوده  فعالیت و مصرف منابع را محدود به فضای همان سایت کرده است. به عبارتی،  استفاده از تکنولوژی Application Isolation Mode، هم باعث پایداری و هم  باعث افزایش امنیت سایت‌های اشتراکی شده است.

مزایای سرور مجازی

 • محیط این نوع از میزبانی مجزا بوده و بطور کامل در اختیار شماست.
 • ریسک امنیتی در این سرویس‌ها بسیار کمتر است، ضمن اینکه می‌توانید تنظیمات امنیتی را بصورت سفارشی تغییر دهید.
 • می‌توانید سرور مجازی را برای یک سایت، به‌صورت سفارشی پیکربندی کنید.
 • سرور مجازی قابل ارتقا است و هر لحظه می‌توانید با ارتقا آن، منابع بیشتری به سایت اختصاص دهید.
 • به سرور دسترسی کامل دارید و می‌توانید شخصا آن را مدیریت کنید.
 • می‌توانید سیستم‌ عامل و نرم افزار های دلخواه خود را نصب و راه‌اندازی کنید.
 • سرعت بارگذاری سایت در سرویس مجازی، سریع‌تر است.

سرور مجازی یا هاست اشتراکی

معایب سرور مجازی

 • میزبانی سرور مجازی گران‌تر از میزبانی اشتراکی است.
 • برای مدیریت سرور مجازی نیاز به دانش فنی دارید.
  هاستینگ پارسیان با ارائه پلان خدمات مدیریت سرور، تمامی مراحل راه‌اندازی، نگهداری و مدیریت سرور شما را به عهده می‌‌گیرد.
 • سیستم  پشتیبان‌گیری خودکار ندارد و تهیه پشتیبان از اطلاعات سایت بر عهده شماست.  از طرف دیگر، به علت عدم وجود Backup برای سرورهای مجازی، در صورتی که  مشکلی برای سیستم عامل رخ دهد و سرور شما دیگر قابل استفاده نباشد، با  مشکلاتی بزرگی روبرو می‌شوید و شاید نیاز باشد تمام مراحل نصب و راه‌اندازی  را، از ابتدا انجام دهید.
  پارسیان هاست، با  راه‌اندازی سرویس Backup، هر روز بصورت خودکار از سرورهای مجازی نسخه  پشتیبان تهیه می‌کند تا در صورت بروز مشکل، به راحتی بتوانید همانند تونل  زمان، به تاریخی که مد نظر شماست بازگردید.

مقایسه ی قیمت هاست در برابر قیمت سرور مجازی

 

با  توجه به ماهیت دو سرویس هاست اشتراکی و سرور مجازی همانطور که انتظار  می‌رود قیمت سرور مجازی به مراتب بیشتر از قیمت هاست اشتراکی است. دلیل  اصلی این تفاوت هزینه‌ای نیز مربوط به منابع اختصاصی می‌شود که در سرور  مجازی در اختیار مشتریان گذاشته می شود.

سرور مجازی بهتره یا هاست اشتراکی

کدام نوع سرویس مناسب سایت شماست

هاست اشتراکی، برای اشخاصی مناسب است که :

 • دانش کمی در خصوص هاستینگ و راه‌اندازی سایت دارند.
 • نیاز به سرویسی دارند که ارزان قیمت باشد.
 • منابع محدود هاست اشتراکی برایشان کافی است.
 • بازدیدکننده زیادی ندارند.

سرور مجازی، برای اشخاصی مناسب است که :

 • می‌توانند برای میزبانی سایت، هزینه بیشتری بپردازند.
 • وب سایت آنها، نسبت به منابعی که برای هاست اشتراکی تعریف شده، مصرف بیشتری دارد.
 • میزان بازدید سایت افزایش یافته و یا قرار است در آینده‌ای نزدیک این اتفاق بیافتد.
 • حجم بازدید سایت قابل پیش‌بینی نیست.
 • میزان Uptime سایت بسیار مهم است.
 • قصد دارند، تنظیمات سرور را متناسب با سایت خود تغییر دهند و یا برنامه‌های خاصی را، برای پشتیبانی از سایت نصب کنند.

اگر  تنها یکی از شروط فوق در خصوص شما صدق می‌کند، خرید سرور مجازی ، انتخاب  هوشمندانه‌ای است، شایان ذکر است که اجاره سرور مجازی ایران و همین طور  سرور مجازی کانادا دارای این مزیتها در مقابل هاست اشتراکی می باشند.

منبع: https://iranhost.com

تاثیر IP بر سئو سایت

IP یا همون پروتکل اینترنتی یک آدرس یا رشته ای از اعداد است که نوع و  محل دستگاه متصل شده به اینترنت را مشخص می کند. IP آدرس، کدهایی هستند که  اجازه می دهند تا کامپیوترها، گوشی ها، سرورها و … بتوانند همدیگر را پیدا  کنند و به نحوی رمز هویتی هر دستگاه محسوب می شود. برای اینترنتی که از  تکنولوژی غیر از بلاکچین استفاده می کند IP اولین چیزی است که برای شناسایی  هویت هر دستگاه تعیین می شود.

هر وبسایت هم IP مخصوص خودش را دارد  که توسط هاست یا میزبان سایت ارائه می شود و به نوعی آدرسی است که می تواند  با سایر سایت ها و منابع به اشتراک گذاشته شود. حالا این IP ها روی سئو  سایت تاثیر دارند یا نه؟

آی پی چه تاثیری روی سئو سایت دارد؟

همینجا  باید گفت که تاثیر آی پی بر سئو سایت مستقیم نیست. یعنی شما هر چقدر هم IP  اشتراکی سایت خود را تغییر دهید عملا تاثیری روی سئو سایت و رتبه بندی  سایت شما ندارد. اما صبر کنید. تاثیرات آن به صورت غیرمستقیم خود را نشان  می دهد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

قبلا سئوکارها برای این  باور بودند که تغییر IP به یک آی پی غیرمعتبر یا یک IP غیر از IP همیشگی  سایت باعث می شود تا گوگل وبسایت را پنالتی کند. کاری که معمولا وبسایت های  محتوای بزرگسال انجام می دهند تا کشورهای مختلف نتوانند آن ها را رصد  کنند. تقریبا هر وبسایتی که در ایران فیلتر می شود از این روش ها استفاده  می کند تا کاربران بتوانند بدون استفاده از وی پی ان به وبسایت دسترسی  داشته باشند. وبسایت های دارای اسپم هم معمولا این کار را می کنند و اگر  توجه کنید اکثر پاپ آپ هایی که در وبسایت های غیرمعتبر وجود دارند آدرس  دقیقی ندارند و بیشتر IP آن ها مشخص است.

مزایای یک IP اختصاصی

فرق  http یا https در این است که وبسایت https یک SSL یا گواهی امنیتی دارد که  از تغییر IP سایت جلوگیری می کند و هکرها و اسپمرها نمی توانند به امنیت  سایت از نظر تغییر آی پی لطمه ای وارد کنند. گوگل هم سایت های دارای گواهی  امنیتی را به سایر سایت های http ترجیح می دهد و اگر دقت کرده باشید وقتی  یک سایت گواهی امنیتی ندارد در قسمت بالای مرورگر کنار آدرس سایت یک علامت  قرمز رنگ Not Secured مشاهده می شود که نشان از تمام شدن و یا عدم وجود  گواهی امنیتی است.

IP های مشخص و بدون تغییر که اصطلاحا به آن ها آی  پی اختصاصی می گویند سرعت بالاتری دارند. در نتیجه گوگل هم رتبه ی بهتری به  وبسایت می دهد. وقتی IP شما یک آی پی محلی با یک سرور محلی باشد از نظر  سئو لوکال هم بهتر عمل می کنید. می دانید چرا؟ چون گوگل برای سئو لوکال  فاصله ی فیزیکی سرور تا شخص جستجو کننده را هم در نتایج لحاظ می کند. در  نتیجه وقتی شما یک IP مشخص دارید راحت تر می توانید با کاربران خود در  ارتباط باشید.

IP اشتراکی یک مشکل دیگر هم دارد که به آن اثر  SlashDot می گویند. اسلش دات مربوط به وقتی است که یک سایت ترافیک بالایی  را دریافت می کند. وقتی آی پی اشتراکی باشد در مواجهه با ترافیک بالا دچار  مشکل می شود و حتی ممکن است داون شود.

IP اشتراکی چه مشکلاتی را به وجود می آورد؟

بیشتر  وبسایت هایی که هاست ارائه می دهند معمولا چند پلن دارند. میزبانی وب،  هاست وردپرس و هاست اختصاصی. وقتی که یکی از این هاست ها را انتخاب می کنید  باید بدانید که هر کدام از این سرورها چند آی پی دارند. یعنی چند سایت از  IP های این هاست تغذیه می شوند.

هاست اختصاصی یک IP دارد و تنها یک  سایت می تواند از این IP استفاده کند. در میزبانی وب 10 الی 80 درصد احتمال  وجود IP های اشتراکی وجود دارد و اگر دقت کرده باشید تعرفه ی این هاست ها  هم کمتر از هاست های اختصاصی است.

سایت های بزرگ با حجم ترافیک بالا  باید حتما از آی پی اختصاصی استفاده کنند تا پهنای باند بالاتری داشته  باشند و بتوانند تعداد بالای بازدیدکنندگان را هندل کنند. در ضمن سایت های  تجارت الکترونیک و فروشگاه های اینترنتی حتما باید SSL داشته باشند تا  کاربران و گوگل بتوانند از نظر امنیتی به آن ها اعتماد کنند.

به زبان  ساده تر بگوییم که IP اختصاصی به این معناست که سایت شما به صورت اختصاصی  یک پهنای باند مخصوص دارد که هیچ ارتباطی با سایر سایت ها ندارد و ترافیک  سایر وبسایت ها عملا تاثیری در این پهنای باند ندارد.

منبع: https://seokar.com/news/ip-affect-seo

انواع هاست: راهنمای خرید هاست مناسب

انواع هاست

بعد از اینکه متوجه شدید سرور و  هاست چیست و چه کاربردی دارد، باید با انواع آن آشنا شوید. در ادامه به  بررسی مهم‌ترین انواع میزبانی وب می‌پردازیم.
 

میزبانی اشتراکی

در  این نوع میزبانی، یک سرور به بخش‌های زیادی تقسیم می‌شود و هر بخش به  سایتی تعلق می‌گیرد. با این روش در یک سرور ممکن است هزاران سایت میزبانی  شود.
هاست اشتراکی مقرون‌به‌صرفه است و شما بابت همان مقدار از منابعی  که احتیاج دارید هزینه پرداخت می‌کنید. معمولاً وب‌سایت‌ها در ابتدای کار و  تا زمانی که اطلاعات و بازدید بسیار زیادی ندارند، در هاست اشتراکی  ‌میزبانی ‌می‌شوند.

یکی از مشکلاتی که در این نوع از سرویس میزبانی  ممکن است ایجاد شود، مشکلات امنیتی است. نفوذ به یک سایت می‌تواند راهی  برای ایجاد دسترسی به سرور و سایر وب‌سایت‌ها باشد.
همچنین وجود حجم  بالای درخواست‌ها روی سرور می‌تواند منجر به افت سرعت سایر وب‌سایت‌ها شود.  بنابراین استفاده از سرور‌های ایمن شده و معتبر برای حفظ امنیت و کارایی  سایت ضروری است.
 

سرور نیمه اختصاصی

هاست  نیمه اختصاصی (vps hosting یا سرور مجازی) یکی دیگر از سرویس‌های میزبانی  وب است که در آن یک سرور به کمک نرم‌افزار‌های مجازی‌ساز مثل vmware به چند  بخش مجزا تقسیم می‌شود و هر بخش مثل یک سرور مجزا به‌ کار گرفته می‌شود.  در این حالت مشتری منابع و قدرت بیشتری نسبت به حالت هاست اشتراکی در  اختیار دارد.
مقاله پیشنهادی: بررسی آزاد بودن دامنه

سرور اختصاصی

در  سرور اختصاصی، یک سرور به مشتری اختصاص می‌یابد و وب‌سایت او تنها  استفاده‌کننده از منابع آن سرور است. از آنجا که سرور فقط از سایت شما  میزبانی می‌‌کند، بنابراین نگرانی‌ کاهش امنیت و سرعت از طرف سایر  وب‌سایت‌ها وجود ندارد.
این نوع هاست‌ هزینه‌های بالایی دارد و برای وب‌سایت‌های بزرگ مناسب است.
 

میزبانی ابری

انواع هاست

در  میزبانی ابری (cloud Hosting) همواره چندین سرور به‌صورت شبکه در حال کار  کردن هستند. وب‌سایت شما می‌تواند از تمام منابع سخت‌افزاری و نرم‌افزاری  این سیستم‌ها استفاده نماید. یعنی وب‌سایت محدود به یک سرور با منابع محدود  نخواهد شد و در شرایطی که احتیاج به استفاده‌ی بیشتر از منابع دارد،  می‌تواند از سایر سرورها در فضای ابری استفاده کند.

با این روش  وب‌سایت شما همیشه در دسترس است و به اصطلاح up-time‌ آن بسیار بالا خواهد  بود. در هاست ابری بک‌آپ‌ گرفتن و حفظ امنیت به علت پراکندگی داده‌ها کار  دشوارتری است.


 هاست ایمیل

معمولا برای  سازمانها، شرکتها، دانشگاهها و ... از ایمیلهای سازمانی استفاده میشود.  این ایمیل های اختصاصی که معمولا تعداد آنها زیاد است و نگهداری و آرشیو  آنها نیازمند فضای میزبانی ویژه ای است از هاست ایمیل استفاده میکنند.

هاست وردپرس

هاست  وردپرس، یک هاست لینوکس با قدرت و تنظیمات مشخص جهت میزبانی وب‌سایت‌های  وردپرسی است. در حالت کلی یک وب‌سایت وردپرسی در سرور‌های لینوکسی و  ویندوزی قابل میزبانی است. اما از آنجا که وب‌سایت‌های وردپرسی استفاده‌ی  زیادی از منابع سرور دارند، باید از سرورهایی برای میزبانی آنها استفاده  شود که منابع و سخت‌افزارهای قدرتمندتری داشته باشند.

شرکت‌های  هاستینگ، سرور‌هایی با قدرت مشخص را به میزبانی از وب‌سایت‌های وردپرسی  اختصاص داده‌اند که به آن هاست وردپرسی می‌گویند. قیمت این نوع هاست از  قیمت هاست‌های اشتراکی بالاتر است.
 

هاست ایران

معرفی هاست

مرکز  داده (data center) به مجموعه‌ی سرورها، زیرساخت‌های ارتباطی و امنیتی به  منظور پشتیبانی از سرویس‌های تحت شبکه گفته می‌شود. به هاستی که مرکز  داده‌ی آن در ایران قرار داشته باشد، اصطلاحاً هاست ایران گفته ‌می‌شود.  استفاده از هاست ایران مزیت‌هایی مثل افزایش سرعت لود وب‌سایت، از دست  نرفتن داده در تحریم، کاهش هزینه‌ها، جلوگیری از خروج ارز و..‌ دارد.

در  این مقاله سعی شد به پرسش‌هایی از قبیل هاست چیست، انواع هاست، مفهوم دیتا  سنتر چیست و… که بسیاری از افراد در ابتدای کار با آن‌ها آشنا نیستند،  پاسخ داده شود. در مقاله‌ای مجزا، راهنمای انتخاب هاست مناسب و نحوه‌ی  انتخاب یک شرکت هاستینگ معتبر را برایتان شرح داده‌ایم. برای مطالعه‌ی آن  از لینک زیر استفاده کنید.

منبع:  ادمین سایت

ثبت دامنه و پیدا کردن هاست مناسب

آموزشهای مختلفی در سراسر اینترنت وجود دارد تا ثبت دامنه و پیدا کردن هاست مناسب را به شما آموزش دهد در نتیجه امروزه ساخت یک سایت مناسب کار دشواری  نیست. و افراد تازه کار به راحتی می توانند با کمی سرچ و جستجو در اینترنت  منابعی را پیدا کنند تا بتوانند از آنها برای یادگیری ساخت سایت و ثبت  دامنه و پیدا کردن هاست مناسب کمک بگیرد. اما ممکن است افرادی که به تازگی  وارد دنیای سایت و طراحی سایت شده اند این یک کار دشوار باشد و نتوانند به  راحتی هاست مناسب برای سایت خود پیدا کنند. همچنین ثبت دامنه از مواردی است  که شاید برای افراد تازه کار خیلی آسان نباشد ما در این مقاله به شما  عزیزان کمک می کنیم تا بتوانید یک هاست میزبانی وب مناسب برای سایت خود  پیدا کنید و دامنه خود را به راحتی ثبت کنید.

اینفوگرافیک زیر به شما  کمک می کند تا با مفاهیم اولیه میزبانی وب و دامنه آشنا شوید. همچینین  ویژگی های یک شرکت هاستینگ خوب را به شما ارائه می کند تا آگانه تصمیم  بگیرید.

 

دامنه، هویت شما در دنیای وب

 

احتمالاً  کلماتی چون «دامنه»، «دامین» و یا domain به گوشتان خورده است که در واقع  نامی یکتا و بیانگر هویت و نشانی دسترسی به یک وب سایت است. پس از آن که یک  نام منحصر به فرد برای سایت خود انتخاب کردید باید از میان پسوندهای جهانی  (TLD) یکی را برگزینید و در صورت آزاد بودن آن، اقدام به ثبت دامنه خود  کنید. از متداول‌ترین پسوندهای دامنه می‌توان به com، ir، net، org، info  اشاره کرد. در این میان ابزارهایی مثل سامانه پیشنهاد دهنده نام دامنه  هستند که در انتخاب نام به شما کمک می‌کنند؛ همچنین برای بررسی وضعیت آزاد  بودن و یا مالک یک دامنه می‌توانید Whois بگیرید.  اگر از قبل هم صاحب وب  سایت بوده اید می توانید ببینید حال سایتتان چطور است؟

میزبان همیشه همراه

 

وب  هاستینگ (Web Hosting) یا میزبانی وب در واقع اجاره فضا بر روی شبکه  اینترنت، جهت نگهداری فایل‌ها و داده‌های سایت است. برای اینکه  بازدیدکنندگان امکان دسترسی به  وب سایت را داشته باشند نیاز به قرارگیری  این فایلها بر روی رایانه‌ای که در شبکه اینترنت به عنوان یک میزبان (Host)  شناخته شده است، می‌باشد. آن رایانه را سرویس دهنده یا Server می‌نامند.  هر رایانه می‌تواند یک سرور باشد، اما با توجه به بالا بودن هزینه‌های  قطعات سخت افزاری نیرومند، نیروی پشتیبانی و … راه اندازی یک میزبان‌وب به  صرفه نیست لذا شرکتهایی این مسئولیت را پذیرفته و با فراهم آوردن لوازم کار  در سطح وسیع بخشی از فضای دیسک سخت سرورهای خود را به صورت اجاره‌ای در  اختیار متقاضیان قرار می‌دهند.

منبع: https://design.hostiran.net//

آیا به یک هاست نیاز دارید؟

اگر صاحب کسب و کار هستید ، میزبانی وب یک ضرورت است. و داشتن سایت و  هاست میزبانی دیگر یک چیز لوکس اختیاری نیست. جهان همیشه آنلاین ما خواستار  ایجاد وب سایت آنلاین است. در واقع ، حتی فروشگاه های محلی آجر و ملات از  طریق اینترنت قابل کشف هستند. حداقل یک شرکت به یک سایت با مکان و ساعت  کاری نیاز دارد.
چرا؟ از آنجا که کلمه لفظی در عصر اینترنت شما را مجذوب خود می کند. مردم مشاغل و شرکتهای جدید را - حتی مشاغل محلی - از طریق بینگ،گوگل و یاهو را کشف می کنند. اگر آدرس وب سایت قابل قبولی ندارید ، شانس ایجاد یک  صفحه آنلاین از طریق شبکه های اجتماعی نیز وجود دارد. البته میزبانی وب فقط  مخصوص مشاغل نیست. شما ممکن است بخواهید میزبان هاست یک وب سایت شخصی یا  یک وبلاگ نیز باشید. در هر صورت ، خدمات در اینجا شما را تحت پوشش قرار  داده است.


ببینید چگونه خدمات هاست را آزمایش می کنیم

اولین  قدم برای ایجاد حضور آنلاین شما ، یافتن هاست وب است ، شرکتی که فایلهای  وب سایت شما را روی سرورهای خود ذخیره کرده و آنها را به مرورگرهای  خوانندگان و مشتریان شما تحویل می دهد. 

خدمات میزبانی وب مقدارهای  مختلفی از انتقال داده های ماهانه ، ذخیره سازی اطلاعات ، ایمیل و سایر  ویژگی ها را ارائه می دهد. حتی نحوه پرداخت (پرداخت ماهانه به ماه در مقابل  پرداخت سالانه) نیز می تواند بسیار متفاوت باشد ، بنابراین ، صرف وقت برای  ترسیم دقیقاً آنچه نیاز شرکت شما برای موفقیت آنلاین است ضروری است.  بسیاری از این شرکت ها خدمات میزبانی نمایندگی را نیز ارائه می دهند که به  شما امکان می دهد برای خودتان وارد تجارت شوید و میزبانی را برای مشتریان  خود ارائه دهید بدون اینکه شما نیاز به چرخش سرورهای خود داشته باشید.

همچنین  باید خود را با بسیاری از رده های میزبانی وب که در دسترس هستند آشنا  کنید. در تحقیق خود ، سرور خصوصی مجازی مشترک (VPS) ، میزبانی اختصاصی و  برنامه میزبانی وردپرس را پیدا خواهید کرد. هر لایه مشخصات و ویژگی های  متفاوتی را ارائه می دهد که شما باید برای تجزیه و تحلیل وقت بگذارید. من  آنها را تجزیه خواهم کرد.


هاست اشتراکی چیست؟

هاست  اشتراکی یک هاست به صورت مشترک  است که در آن ارائه دهنده چندین سایت به  چند نفر را در یک سرور واحد قرار می دهد. به عنوان مثال ، سایت A همان سرور  را با سایت های B ، Site C ، Site D و Site E. به اشتراک می گذارد. روند  صعودی این است که چندین سایت هزینه سرور را به اشتراک می گذارند ، بنابراین  میزبانی وب مشترک به طور کلی بسیار ارزان است. در حقیقت ، شما می توانید  گزینه ای با هزینه کمتر از 10 دلار در هر ماه پیدا کنید.
بهترین پیشنهادات میزبانی وب در این هفته 

hostgator:

60٪ تخفیف میزبانی هاست با پهنای باند بدون فضا و فضای هاست را با 2.75 دلار در هر ماه شروع می کنید.
    هاستینجر تا 90٪ تخفیف میزبانی وب با پهنای باند 100 گیگابایتی با شروع $ 0.99 در هر ماه
    Bluehost:

حداکثر 60٪ تخفیف هاست با وب سایت های نامحدود با 3.95 دلار در هر ماه شروع می شود.
    Domain.com:

برنامه میزبانی اساسی با باند مقیاس پذیر با شروع 3.75 دلار در هر ماه
    GoDaddy:

50٪ تخفیف میزبانی وب برای کاربران جدید با شروع 4.50 دلار در هر ماه (استفاده از کوپن: cjcoff50hu)

منبع: pcmag