وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای جلوگیری از شیوع کرونا در کشور، از ارائه ۱۰۰ گیگابایت اینترنت ثابت تا پایان سال خبر داد.

به  گزارش ایسنا، این روزها به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، اغلب افراد  در خانه مانده‌اند و از ابزارهای فناوری اطلاعات استفاده می‌کنند. امکانات  آموزش از راه دور برای مدارس و دانشگاه‌ها فراهم شده، برخی از شرکت‌ها  امکان دورکاری را برای کارمندان خود فراهم کرده‌اند و البته بسیاری از  افراد برای گذراندن این اوقات، به تماشای فیلم‌ها و سریال‌ها روی  آورده‌اند.

اما حضور افراد در منازل و افزایش ۴۰ درصدی استفاده مصرف دیتای کشور،  موجب کاهش کیفیت شده بود که اعلام شد اپراتورها به‌دلیل افزایش استفاده  تعداد کاربران برای ارائه سرویس هم در لایه‌ی شبکه هم در لایه‌ی فرکانس  آماده نبودند و به همین دلیل شرکت ارتباطات زیرساخت ظرفیت شبکه‌ ارتباطی  اپراتورها را افزایش داد.

در این راستا محمدجواد آذری جهرمی - وزیر  ارتباطات و فناوری اطلاعات - در صفحه شخصی اش در توییتر نوشت: عرضه اینترنت  رایگان درخواستی است که بسیاری از شما از وزارت ارتباطات داشته‌اید. امروز  از ارائه‌کنندگان خدمات اینترنت ثابت درخواست کردیم از فردا تا پایان سال  جاری، برای همه کاربران خود به صورت رایگان یک بسته ۱۰۰ گیگابایتی فعال  کنند.

پیش از این نیز زمانی که اعلام شد مراکز آموزشی تعطیل هستند،‌ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از صحبت با مدیران تلویزیون‌های اینترنتی خبر داد برای اینکه پخش مخصوص به کودکان و در برخی از آنها تمامی فیلم‌ها و  سریال‌ها رایگان شود و البته با تمدید این تعطیلی او اظهار کرد:  تلویزیون‌های اینترنتی، ارائه خدمات رایگان خود را تا پایان سال ادامه  خواهند داد. ‌ترافیک مصرفی این تلوزیون‌ها نیم‌بها محاسبه خواهد شد.

وی  درباره فراهم بودن امکان آموزش از راه دور نیز گفته بود که با توجه به  احتمال تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها تا پایان سال، برای همکاری با وزارت علوم  و آموزش و پرورش، امکانات ویژه‌ای جهت آموزش مجازی و از راه دور فراهم  کردیم تا میلیون‌ها دانش‌آموز و دانشجو ضمن حفظ سلامت خود، از تحصیل علم هم  جا نمانند.

منبع: ایسنا