محمدجواد آذری جهرمی از رایگان شدن اینترنت خانگی تا پایان سال خبر داد.
با  شیوع ویروس کرونا و افزایش چشمگیر تعداد مبتلایان ، این تصمیم گرفته شد تا  مردم بتوانند در منزل از امکانات اینترنت برای سرگرمی خود و خانواده  استفاده کنند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در برنامه‌ای رادیویی  اعلام کرد اینترنت خانگی تا پایان سال رایگان شد. این تصمیم با مشارکت  شرکت‌های اینترنت ثابت و دولت گرفته شده است.

با شیوع ویروس کرونا به  دلیل بالا رفتن استفاده کاربران از اینترنت بسیاری از اپراتورهای دنیا با  مشکل مواجه شد وزیر ارتباطات در مورد اقدامات وزارت ارتباطات برای رفع این  مشکل گفت:

    در سه هفته‌ی اخیر میزان استفاده از شبکه‌ی سرتاسری  کشور تقریبا دو برابر شده است و همین باعث شده تا کار بسیار بزرگی برای  افزایش ظرفیت که انصافا کار سنگینی بود پیش روی ما قرار گیرد. از همه‌ی  اپراتورهای بخش خصوصی و همکاران خودم در دولت که پای کار بودند و افزایش  ظرفیت‌ها را پیگیری کردند و یک کار چند ماهه را در چند روز انجام دادند  تشکر می‌کنم.

اما این تنها تدبیر وزارت ارتباطات برای مقابله با شیوع ویروس کرونا نیست.
این روز ها تلویزیون‌های اینترنتی نیز همراه با مردم خواهند بود و خدمات رایگانی را در اختیار کاربران میگذارند.

آذری جهرمی در اینباره گفت:

     با مدیر تلویزیون‌های اینترنتی گفت‌وگو کردیم، برخی از آن‌ها بخش کودکان و  برخی همه‌ی سرویس‌هایشان را تا پایان سال رایگان کردند و به مردم اشتراک  رایگان می‌دهند.

همچنین درباره آموزش و تحصیل نیز تدابیری اندیشیده شه است. وزیر ارتباطات در ادامه در مورد رایگان شدن اینترنت در حوزه‌ی آموزش گفت:

     برای اینکه آموزش تعطیل نباشد اینترنت را برای آموزش مجازی دانشگاه‌ها و  مدارس رایگان کردیم. اکنون بخش زیادی از کلاس‌های درسی دانشگاه‌های کشور  به‌صورت آنلاین برگزار می‌شود. بسیاری از مدارس حداقل در سطح تکالیف، خدمات  خود را روی شبکه‌ی دیتا آورده‌اند. فرزندان خود من نیز تکالیف را از این  طریق دریافت کرده و می‌فرستند.

آذری جهرمی در پایان به موضوع فروشگاه  های اینترنتی و اهمیت آن ها اشاره کرد و گفت وزارت ارتباطات تصمیم گرفته  است فروشگاه هایی به صورت اینترنتی راه اندازی کند و شرکت ملی پست نیز در  این راستا همکاری خواهد کرد.

 

منبع : آسمونی